Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Cześć!

Tym razem chciałbym Wam, przekazać kilka konkretnych informacji na temat współpracy ze mną.

Z doświadczenia wiem, że organizacja ślubu i współpraca z firmami z branży ślubnej zawsze rodzi wiele pytań. W końcu mało kto zajmuje się tym na co dzień. Dlatego tak popularne są grupy na facebooku, w których pojawia się wiele pytań między innymi dotyczących współpracy z fotografem. Chciałbym Wam trochę pomóc i poniżej przygotowałem odpowiedzi na najczęściej zadawane mi pytania. Mam nadzieję, że te odpowiedzi Wam się przydadzą. 

1. Ile czasu przed ślubem trzeba dokonać rezerwacji terminu?

Nie ma reguły. jeśli termin jest wolny jedni klienci rezerwują 4 miesiące przed uroczystością, a inni 1,5 roku lub 2 lata wcześniej. Na pewno terminy w sezonie (od kwietnia do października) rozchodzą się szybszym tempie. 
Musicie także wiedzieć, że przyjmuję ograniczoną ilość zleceń w roku po to aby zapewnić klientom obsługę na najwyższym poziomie i móc wywiązać się z terminów oddania zdjęć.

2. Jaka jest cena?

O cenie warto wiedzieć kilka rzeczy. Nie posiadam w ofercie pakietów cenowych. Głównie z uwagi na to, że zależy mi na tym aby każdy klient otrzymał ode mnie pełnowartościowy reportaż. Głównymi czynnikami różnicującymi cenę są odległość i czas dojazdu.
Jeśli masz indywidualne potrzeby i na czymś szczególnie ci zależy to proszę opisz to w wiadomości do mnie.

3. Nigdy nie mieliśmy profesjonalnej sesji i nie mamy doświadczenia. Czy możemy liczyć na pomoc?

W takiej sytuacji jest zdecydowana większość moich klientów. Oczywiście możecie liczyć na moją pomoc. Preferuję swobodny styl pracy i nie wymuszam na moich klientach nienaturalnych póz. Sugeruję co wygląda fajnie i naturalnie. W trakcie sesji zależy mi na tym abyście się czuli komfortowo. 
Jeśli nie macie wymarzonego miejsca na sesję plenerową to ja chętnie przedstawię wam kilka propozycji.

4. Ile zdjęć z reportażu ślubnego otrzymamy?

Moja oferta zawiera 250 najlepszych zdjęć poddanych postprodukcji. Są to zdjęcia, które najlepiej opowiadają historię z dnia waszego ślubu. Musisz też wiedzieć, że nie jest w moim stylu sztuczne zaniżanie ilości dodawanego materiału aby wyciągnąć od Was pieniądze za dodatkowe ujęcia. Jeśli mam na prawdę dobry materiał i widzę, że mam jeszcze 20 fajnych, dodatkowych zdjęć to możecie liczyć na to, że je otrzymacie. Z doświadczenia wiem, że Oprócz tego udostępniam wszystkie udane zdjęcia w postaci wglądówek po to abyście mieli okazję przejrzeć całość i ewentualnie znaleźć brakujące Wam osoby. 

5. Jak długo czeka się na gotowe zdjęcia?

Od 14 do 21 dni. W 2017 roku praktycznie wszystkie zdjęcia ślubne udało mi się oddać w terminie bliższym 14 dniom niż 21. Dzięki temu galerię internetową możecie szybko udostępnić swojej rodzinie i znajomym. Co do albumu to zależy jak szybko uwiniecie się z wyborem zdjęć do albumu i jak szybko zatwierdzicie projekt. Czas produkcji albumu to ok 21 dni.

6. Czy podpisujemy umowę?

Tak, zawsze. Umowa chroni i Was i mnie. Moja umowa nie zawiera żadnych kruczków ani kar. Najchętniej podpisuję umowę w trakcie osobistego spotkania. W ostateczności zdalnie po rozmowie telefonicznej lub przez skype.

7. Jaka jest wysokość zadatku przy podpisaniu umowy?

Najczęściej jest to 400 zł płatne przelewem na nr konta wskazany w umowie. Ogólnie preferuję przelewy bo jest to bezpieczniejsza forma transakcji.

8. Nie chcemy pleneru w dniu ślubu. Czy jest szansa na sesję innego dnia?

Oczywiście, że tak. Jestem bardzo chętny na sesję w innym dniu. Wspólnie opracowujemy koncepcję i zastanawiamy się nad miejscem (jeśli nie macie wymarzonego), a to wszystko po to żeby stworzyć wyjątkowe zdjęcia, na które nie można sobie pozwolić w dniu ślubu. Czas trwania sesji plenerowej innego dnia zależy w dużej mierze na ile chcecie się zaangażować i od ilości lokalizacji wybranych do zdjęć. Sesja może potrwać od 4 do 8 godzin.

9. Ile zajmie nam sesja plenerowa w dniu ślubu?

Ilość poświęconego czasu zależy od Was. Ja zazwyczaj potrzebuję 15-20 minut aby taką sesję wykonać. Staram się aby dla Was to była chwila relaksu i wytchnienia po zamieszaniu w pierwszej części dnia.

10. Czy możemy zadecydować o wyborze oprawy foto-albumu?

Oczywiście, że tak. Dysponuję fizycznym i cyfrowym wzornikiem opraw. W grę wchodzą oprawy z drewna, skóry ekologicznej, skóry naturalnej oraz płótna. Mam także kilka albumów pokazowych na których można zobaczyć jak prezentują się różne rodzaje opraw wraz z nadrukami lub grawerami.

Na koniec moje ulubione pytanie (w 100% zadawane przez przyszłych Panów Młodych ;) ):

11Jakim sprzętem fotografujesz?

Często odpowiadam prześmiewczo na te pytanie mówiąc, że najważniejsze narzędzia, z których korzystam fotografując to głowa i oczy :). Ale wiem, że chodzi to o zapewnienie, że korzystam z profesjonalnego sprzętu itd. Tak dokładnie jest - korzystam z profesjonalnego sprzętu, który umożliwia mi swobodę tworzenia. Nie chcę tutaj wklejać listy aparatów i obiektywów bo to bez sensu - za miesiąc ten sprzęt może być już inny. Dla Was najważniejsze jest to, że na bieżąco tworzonych jest kilka kopii zapasowych materiału oraz to, że na zlecenie nie jadę tylko z jednym zestawem sprzętu, a to wszystko po to aby samemu spać spokojnie, a Wam zagwarantować, że w sytuacjach kryzysowych i tak otrzymacie świetny materiał :)

Nie znaleźliście odpowiedzi na swoje pytania? Napiszcie lub zadzwońcie do mnie na numer 791222113

Zapytaj o wolny termin:

Grzegorz KogutComment