Ślub plenerowy

Ślub w plenerze jest marzeniem wielu par, a szczególnie kobiet. Magiczne okoliczności przyrody, zachód słońca i zabawa przy blasku gwiazd to coś totalnie zachwycającego. Dlatego absolutnie nie dziwi trend, że z roku na rok rośnie liczba ślubów organizowanych w terenie. Co prawda przedsięwzięcie to wymaga większych nakładów pracy i środków finansowych, ale efekt finalny jest tego wart.

Ślub cywilny w plenerze

Natura stanowi piękne tło dla ślubu w plenerze. To fakt, że zdecydowanie prościej jest zorganizować ślub cywilny w terenie. Urzędnicy są otwarci na pomysły narzeczonych i chętnie przeprowadzają śluby w plenerze. Jedynym warunkiem jest to, by wybrane miejsce leżało w obrębie władzy danego urzędu. Kolejną istotną kwestią jest zachowanie uroczystej formy wydarzenia, a także zagwarantowanie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom.

Ślub w plenerze z księdzem

Jeśli narzeczonym zależy na tym, by wziąć ślub kościelny (czyli inaczej ślub konkordatowy) w plenerze, mają także taką możliwość. Choć trzeba przyznać, że jest to zadanie bardzo trudne. Wymagane jest wówczas przychylność nieco większej liczby instytucji i wybór właściwego miejsca. Dlatego starania o takie rozwiązanie trzeba zacząć odpowiednio wcześniej, a i tak nie ma gwarancji, że wszystko się uda.

Ślub kościelny może odbyć się tylko i wyłącznie w miejscu, które jest poświęcone, a zgodę na ślub w plenerze z księdzem musi wyrazić biskup. Co więcej, taki pomysł trzeba właściwie uargumentować, gdyż są one zazwyczaj realizowane w szczególnych przypadkach. Jeśli bardzo zależy Wam na ślubie i weselu w plenerze, alternatywą jest wybór kapliczki pod lasem lub małego kościółka w górach.

Zdjęcia ślubne w plenerze

Fotografie to bezcenna pamiątka, która zostanie z wami na zawsze. Są uwieńczeniem każdego ślubu i nie ma znaczenia, czy przysięga odbyła się w kościele, a wesele w budynku, czy na świeżym powietrzu. Zdjęcia ślubne w plenerze możecie wykonać w dowolnym miejscu, które jest bliskie waszym sercom.