Miejsca na sesję zdjęciową w Gliwicach i okolicach

Znalezienie fajnego miejsca na ślubną sesję zdjęciową lub sesję narzeczeńską to nigdy nie jest łatwe zadanie. Możemy napotkać takie problemy jak duża ilość ludzi, konieczność uiszczenia zapłaty za możliwość wykonania zdjęć lub po prostu lokalizacja nie umożliwia wykonania odpowiedniej ilości różnorodnych ujęć. Będąc fotografem z Gliwic staram się zawsze proponować swoim klientom miejsce na sesję zgodne z ich preferencjami. Poniżej przedstawię kilka proponowanych miejsc w okolicach Gliwic, które nadają się do wykonania sesji ślubnej lub sesji narzeczeńskiej. Za wykonanie zdjęć ślubnych w żadnej z tych lokalizacji nie trzeba wnosić opłaty za fotografowanie. Do każdego z tych miejsc można dojechać w krótkim czasie, więc nadają się także do wykonania sesji plenerowej w dniu ślubu.

Sesja zdjęciowa w centrum Gliwic

Jeśli zależy Ci na sesji zdjęciowej w centrum to Gliwice oferują kilka możliwości. Możesz zdecydować czy chcesz zdjęcia na łonie natury np. w jednym z parków, na terenie gliwickiej starówki, czy może klimat nieco bardziej industrialny.

Gliwicka Starówka

Po remontach przeprowadzonych w Gliwicach to miejsce świetnie nadaje się do zdjęć. Jedynym problemem jest ilość ludzi i samochodów, które w popularnych godzinach dominują tą lokalizację.

Fabryka Drutu

Do środka Fabryki Drutu nie można wejść, ale budynki z zewnątrz i okolica umożliwiają uchwycenie miejskiego i postindustrialnego klimatu. Trzeba oczywiście trochę się tam pokręcić, aby znaleźć odpowiednie kadry. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie ma szans na ciekawe zdjęcia w tamtym miejscu :).

Jezioro Czechowice

To miejsce znajduje się przy wyjeździe z Gliwic w stronę Pyskowic. Okolice jeziora Czechowice świetnie sprzyjają tworzeniu naturalnych fotografii. Jeśli marzysz o sesji blisko przyrody w letnim klimacie nad wodą, to zdecydowanie polubisz to miejsce. Można tam zrobić zdjęcia na kładce, na plaży oraz śród roślinności. Poniżej zobaczysz zdjęcie jeziora z lotu ptaka oraz kilka innych fotografii ze zrealizowanych tam sesji zdjęciowych.

 Plener ślubny w Rudach Raciborskich

W Rudach znajduje się Pocysterski Zespół Pałacowo-Parkowy. Te miejsce idealnie nadaje się na plener ślubny lub sesję narzeczeńską. Bardzo ładnie odnowione zabudowania oraz zadbany park wokoło dają pole do popisu. Na terenie parku znajduje się staw, który również można wykorzystać do zdjęć. Jedyny minus to duża ilość odwiedzających weekendami w porze letniej.