Dlaczego wybrałem statyw Leofoto LSR 284c

Muszę przyznać, że do tej pory niezbyt często używałem statywów fotograficznych. Poza takimi oświetleniowymi. Statyw coraz częściej zaczął mi się przydawać gdy ruszyłem z nagrywaniem kursów i tutoriali, ale wtedy od biedy mój stary metalowy statyw dawał radę. Choć jego niezbyt płynnie działająca głowica 3D (3 pokrętła) nieco mnie denerwowała.

Moje potrzeby zaczęły się zwiększać gdy moją ofertę poszerzyłem o fotografię biznesową. Czasami godziny stania z aparatem w jednym miejscu wykańczają fizycznie. Dlatego zacząłem się rozglądać za statywem, który będzie wysoki, lekki i kompaktowy w transporcie oraz nie zrujnuje mojego budżetu :)

I w tym miejscu cała na biało wjeżdża marka Leofoto, której oferta przyciągnęła moją uwagę. A że dodatkowo trafiłem na niezłą promocję, to zaopatrzyłem się w statyw Leofoto LSR 284c z głowicą LH-30.

Leofoto LSR 284c - pierwsze wrażenia

To jest niesamowite jak czasami producenci potrafią zrobić dobre wrażenie już od momentu otwierania pudełka. Statyw przychodzi zapakowany w świetnie wykonaną torbę transportową - nie czuć tutaj oszczędności. Solidne uchwyty, zamki, grubość samej torby - wszystko na plus!

Gdy wyciągnąłem z torby niezwykle lekką konstrukcję statywu, to byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Nigdy wcześniej nie używałem karbonowych statywów - stąd moja ekscytacja :)

Wszystkie elementy mechaniczne w statyw Leofoto lsr 284c są idealnie spasowane. Nie ma tutaj żadnych luzów, zgrzytań i innych...

Zaciski na nogach działają równocześnie lekko i z należytym oporem. Same zaciski posiadają także częściowe ogumowanie, co także przekłada się na pozytywne wrażenia i komfort użytkowania.

Wydaje się, że świetnym rozwiązaniem jest możliwość odchylania nóg. To daje swobodę korzystania w nierównym i trudnym terenie czy też w fotografii makro.

Leofoto LSR 284c - co zawiera zestaw

Statyw Leofoto zakupiłem z głowicą kulową o symbolu LH-30. Poniżej zobaczycie zdjęcie całego zestawu, który składa się z: statywu, głowicy, dodatkowej kolumny centralnej, zestawu kolców oraz torebki z akcesoriami (klucze, karabińczyk ze śrubą do zamocowania pod statywem)

Parametry techniczne statywu Leofoto LSR 284c

Specyfikacja techniczna - Statyw Leofoto Ranger LSR-284C+LH-30

  • Wykonanie: 10 warstwowe włókno węglowe

  • Udźwig: 10kg

  • Waga: 1.6kg

  • Sekcje nóg: 4

  • Maksymalna wysokość: 1609mm (na stronach polskich sklepów często podawana jest mniejsza wysokość - chyba nie uwzględniają dodatkowej kolumny centralnej, która jest w zestawie)

  • Minimalna wysokość: 150mm

  • Wysokość po złożeniu: 555mm

Specyfikacja techniczna - Głowica LH-30

  • Szybkozłączka: BPL-50

  • Średnica kuli: 30mm

  • Wysokość: 78mm

  • Średnica podstawy: 47mm

  • Nośność: 15kg

  • Waga: 310g

U kogo sprawdzi się ten statyw Leofoto, czyli wrażenia po 2 miesiącach użytkowania

Uważam, że to statyw o bardzo wszechstronnym zastosowaniu. Świetnie sprawdzi się w fotografii krajobrazowej, biznesowej, czy także przy tworzeniu treści wideo. Konstrukcja jest bardzo stabilna i nie jest podatna na rozjeżdżanie się nóg. Dzięki temu, że nogi są odchylane można swobodnie korzystać ze statywu fotografując robaczki w trawie ;) Ten statyw nie nadaje się jedynie do tworzenia zdjęć z góry, gdyż nie posiada on bocznie wysuwanej kolumny, ale można się w taką dodatkowo wyposażyć - jej symbol to Leofoto HC-28. Podróżowanie z tym statywem to czysta przyjemność. Polecam go każdemu, kto szuka MEGA JAKOŚCI w rozsądnej cenie.

Next
Next

Co to jest sesja TFP